Elevii clasei a IV-a „A” au realizat activități interactive împreună cu colegii lor cu cerințe speciale
În cadrul Săptămânii Educației Incluzive, desfășurată în perioada 20-24 noiembrie 2023, în LT „Andrei Vartic”, la ora de Dezvoltare Personală, elevii clasei a IV-a „A” au învățat ce este toleranța, empatia, compasiunea și acceptarea. Alături de învățătoarea Raisa Vasilița, au realizate un șir de exerciții și jocuri interactive împreună cu colegii lor cu cerințe speciale, încurajându-i și făcându-le ziua mai frumoasă și interesantă.








