Festivalul-Concurs „Uniți prin muzică”
Elevii cercului de muzică din Liceul Teoretic „Andrei Vartic”, ghidați de profesoara de muzică Natalia Pasat, au participat la Festivalul-Concurs „Uniți prin muzică”, ediția a IV-a, organizat de LT „Ion Suruceanu”, sat. Suruceni, r-nul Ialoveni.
Eleva clasei a VII-Straita Milena a obținut PREMIUL MARE al Festivalului.
Eleva cl. a XII-a, Răileanu Patricia, s-a plasat pe locul III.
Mulțumiri tuturor celor implicați în organizarea și desfășurarea acestui frumos eveniment.
Succese și noi realizări Patriciei și Milenei. Bravo!!!






