Adio, clase primare 2025
În LT „Andrei Vartic”, sfârșitul anului școlar a poposit cu aprecieri, recunoștință, dar și cu lacrimi de despărțire. Clasele a IV-a, învățătoare Galina Vetrila și Angela Luca, tradițional, și-au luat astăzi, prin fapte și cuvinte, adio de la prima treaptă a vieții lor: învățământul primar.
Învățătoarele, aidoma mamelor grijulii, i-au îmbrățișat, le-au șters lacrimile, i-au felicitat, i-au încurajat, descoperindu-le taina unor noi începuturi.
A fost o activitate de suflet, de relații frumoase copii, învățătoare, părinți, școală care, grație Oamenilor valoroși, sufletelor curate, va dăinui etern în marele Templu al Omenirii, care se numește ȘCOALĂ.


















